Blog MySki.pl

Moje pierwsze wkładki SIDAS

Opublikowano Autor: MySki.pl

Każda stopa jest wyjątkowa. Ma inną budowę, inną objętość lub długość. Są stopy płaskie, szpotawe, końskie, a fabryczne wkładki jakie znajdziemy w butach narciarskich rzadko (prawie nigdy) nie są stworzone idealnie do naszych stóp. Na pomoc nadciąga francuska firma SIDAS. Światowy lider w rozwoju technologii poprawiających komfort użytkowników obuwia, który swoją misję streszcza w dwóch zdaniach: „Rozwiązanie dla każdej stopy, każdego rodzaju aktywności ruchowej, do codziennego użytku. Wszędzie w imieniu Twoich stóp.”

Część osób podchodzi do sprawy dosyć sceptycznie nie wierząc, że jedna wkładka może wpłynąć na komfort stopy w twardym bucie narciarskim, albo że zwiększa to wydajność podczas jazdy.

Zuza Firlit postanowiła sama się o tym przekonać i przeprowadziła test wkładek termoformowalnych Winter Custom Pro.

winter_3d_sidas_ortopedicke_pomucky_19490

Zanim wymieniłam wkładki, zastanowiłam się co najbardziej przeszkadza mi w tych fabrycznych. Numerem jeden były marznące stopy, zaszczytne drugie miejsce przypadło bólowi i częstemu drętwieniu stóp, którego przyczyną mogą być deformacje stopy po wcześniejszym jej uszkodzeniu. Zaraz za nimi uplasowały się gorsze trzymanie buta i brak stabilizacji.” – stwierdziła testerka.

Cała procedura wygrzania wkładek w urządzeniu Custom trwa ok. 30 minut i może być przeprowadzona co najmniej dwukrotnie (o czym warto pamiętać np. przy sprzedaży butów). Pierwsze skręty w nowych wkładkach Zuza postanowiła zrobić na stołecznych Szczęśliwicach. Tak podsumowała swoje wrażenia na temat nowego nabytku:

„Komfort i wygoda przez to, że wkładki są idealnie „szyte” pod moją stopę, a za tym idąca ulga dla stóp, są nie do opisania. SIDAS zapewnia stabilność pięty oraz bardzo dobre ułożenie stopy w bucie. Czucie narty też wyraźnie się poprawiło. Wkładki zapewniają lepszą termoizolację oraz amortyzację. Ważne także, że ustawienie osi kończyn i odchylenia bocznego są indywidualnie dopasowywane. Polecam każdemu, kto ma jakikolwiek problem ze stopami lub po prostu chce odczuwać jeszcze większą przyjemność z jazdy na nartach.”

Wkładki SIDAS można nabyć i dopasować do stopy w warszawskim sklepie MySki.pl przy Al. Niepodległości 119 w Warszawie. Więcej informacji: www.myski.pl

Autor: Zuza Firlit

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *